środa, 22 stycznia 2014

RÓŻNOŚCI


Przedstawiam kilka eksperymentalnych prac.Torebka/kosmetyczka


Tym razem prezentuję torebeczkę, która chodziła mi już po głowie od dłuższego czasu ale dopiero teraz udało mi się doprowadzić projekt do końca.


Wizytowa torebeczka wykonana z włóczki bawełnianej miya firmy Altin Basak. Użyłam szydełka nr 3,0 i zrobiłam dwa identyczne koła z półsłupków o średnicy ok. 15 cm. Na jednym kole naszyłam kombinację cekinów i koralików (moja własna kompozycja z głowy więc wyszło jak wyszło). Następnie zszyłam obie części zostawiając otwór i doszyłam, również ręcznie, podszewkę.


Całość doszyłam tą samą włóczką, którą jest wykonana torebka do bigli "Alegra" firmy Prym, to metalowe bigle w kolorze "starego złota". Mają one dwie dziurki, o które można zaczepić łańcuszek służący jako rączka i nosić na ramieniu jako torebkę.


Bądź odczepić uchwyt lub nie mocować wcale i możemy mieć elegancką kosmetyczkę czy portmonetkę.
Koc/narzuta z białej włóczki akrylowej, którą dostałam ze starych zapasów od jednej z ciotek. 
Koc ma wymiary 120 x 108 cm, w całości wykonany jednym wzorem, brzegi boczne wykończyłam wzorem muszelkowym według własnej fantazji.Kocyk dla niemowlaka wykonałam z melanżowej włóczki akrylowej przeznaczonej specjalnie na wyroby dla dzieci. Wymiary to ok. 100 x 110 cm.
Bardzo miękki i przyjemny. 

Połówkę jabłka wykonałam według wzoru z jednej z książek Lesley Stanfield.

Ten obraz z ptaszkami na gałęziach gdzieś kiedyś widziałam na zdjęciu w internecie, nie miałam żadnego schematu, skopiowałam je tylko na podstawie zdjęcia. Ptaszki wykonałam z grubszej włóczki bawełnianej, oczy są z koralików, gałęzie natomiast z grubego filcu.


Wzór na ten obraz pochodzi z czasopisma Szydełkowanie nr 2/2012.


Obraz z rybkami powstał jak ten z ptaszkami czyli podpatrzony w internecie.


Urocza zawieszka z różowo-melanżowych nici bawełnianych, średnica kółka to ok. 11 cm. Wzór wzięłam również z czasopisma Szydełkowanie.

Poniżej wieszak na trzy rolki papieru toaletowego wykonany przeze mnie na specjalne zamówienie. Wykonany z włóczki bawełnianej w kolorze ecru. Wzór podstawowy to półsłupki z nawiniętą nitką, brzegi wykończone są falbanką ze słupków.

Wieszak można zamocować w wybranym przez siebie miejscu zapinając go na trzy drewniane guziki ozdobione z jednej strony malunkami.

3 komentarze: